Koszty przesyłek:

W przypadku zakupów od 499 zł wysyłka gratis!

DHL:

Waga Płatność z góry Płatność za pobraniem
do 30 kg 24 zł 27 zł
30-60 kg 48 zł 51 zł
60-90 kg 72 zł 75 zł

DPD:

Waga Płatność z góry Płatność za pobraniem
do 30 kg 20 zł 23 zł
30-60 kg 40 zł 43 zł
60-90 kg 60 zł 63 zł

FEDEX:

Waga Płatność z góry Płatność za pobraniem
do 30 kg 20 zł 23 zł
30-60 kg 40 zł 43 zł
60-90 kg 60 zł 63 zł

Termin i dostawa towaru:

1. Termin realizacji zamówienia zależny jest od dostępności wybranego towaru.

2. Zamówiony towar przez Zamawiającego może zostać dostarczony osobie prywatnej lub firmie przez wybraną firmę kurierską lub odebrany osobiście, po wcześniejszym uzgodnieniu przez Strony.

3. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy realizacji zamówień:
- których nie uda się potwierdzić
- wzbudzających wątpliwości,
- z nieprawidłowo wypełnionym formularzem.

4. Zamówione produkty są wysyłane i dostarczane pod wskazany adres zamieszczony w formularzu zamówienia, zamówione drogą e-mail, lub zamówione telefonicznie.

5. Dostawa zamówionych produktów jest realizowana na obszarze całego kraju.

6. Sprzedający standardowo nie wysyła zakupionych produktów przez Zamawiającego za granicę. Wysyłka za granicę może być realizowana po indywidualnym uzgodnieniu i tylko po zaksięgowaniu zapłaty.

Transport:

1. Zamówiony towar sklep internetowy www.amatorskiewedliny.pl wysyła za pośrednictwem firm kurierskich zgodnie z wybraną przez Klienta metodą wysyłki.

2. W przypadku darmowej dostawy, sprzedawca dokonuje wyboru firmy kurierskiej w zależności od wagi oraz gabarytów paczki/paczek.

2. Koszty transportu, są zgodne z aktualnym cennikiem firm kurierskich. O kosztach transportu Kupujący jest informowany przed złożeniem zamówienia.

3. Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, należy w obecności Kuriera sprawdzić zawartość przesyłki, w przypadku stwierdzenia braków lub uszkodzeń należy sporządzić protokół szkody. Przyjęcie towaru przez Zamawiającego jest równoznaczne z brakiem zastrzeżeń do przysłanego towaru.

4. Zamówione towary dostarczane są w ciągu 3-7 dni roboczych.

5. W przypadku płatności w formie bezgotówkowej, termin na dostarczenie towarów liczony jest od daty zaksięgowania należności na rachunku bankowym Sklepu.

Reklamacje:

1. Każda rzecz kupiona w Sklepie, jeżeli posiada wadę może być reklamowana na zasadach określonych w Ustawie Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. nr 16, poz. 93 ze zm.). Zakupione produkty można reklamować w ciągu 2 lat od daty sprzedaży.

2. W celu złożenia reklamacji, Kupujący zgłasza Sprzedającemu zaistniałą wadę w formie pisemnej poprzez dokonanie jej opisu oraz określając swoje żądanie. Wybór podstawy reklamacji oraz dochodzonego roszczenia należy do Kupującego.

3. Pismo reklamacyjne Kupujący przekazuje Sprzedającemu przesyłając je listem poleconym na adres: P.H.U. Maciej Bańczaszek ul. Juranda 3A, 62-030 Luboń lub na adres mailowy: amatorskiewedliny@gmail.com.

4. Kupujący dostarczy reklamowany towar wraz z dowodem zakupu i/lub kartą gwarancyjną na adres: P.H.U. Maciej Bańczaszek ul. Juranda 3A, 62-030 Luboń.

Odsyłany towar winien być dostarczony wraz z wyposażeniem standardowym w oryginalnym opakowaniu, zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu.

Sprzedający zaleca, aby produkt na gwarancji zgłosić bezpośrednio do serwisu producenta, gdyż znacząco skraca to czas rozpatrzenia reklamacji. Adresy serwisów producenta znajdują się w karcie gwarancyjnej lub na stronie producenta.

5. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przez Sprzedającego pisma reklamacyjnego wraz z reklamowanym towarem. W przypadku nieuwzględnienia reklamacji, towar zostanie odesłany wraz z opinią co do niezasadności reklamacji.

6. Reklamacje gwarancyjne rozpatrywane są zgodnie z warunkami udzielonej gwarancji.

7. Reklamacje z tytułu rękojmi rozpatrywane są w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego.

8. Gwarancja oraz rękojmia jest udzielana wyłącznie konsumentowi tzn. osobie fizycznej, która nabywa rzecz ruchomą w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą bądź zawodową.

Zwroty:

1. Konsument ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży w terminie 14 dni od otrzymania towaru i zwrócić zamówiony towar bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, za wyjątkiem bezpośrednich kosztów zwrotu towaru.

Zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania.

2. Prawo do odstąpienia od umowy przez Klienta jest wyłączone w przypadku towarów przygotowanych na specjalne zamówienie Klienta i dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb.

3. Aby odstąpić od umowy, należy w terminie wskazanym w pkt. 1 złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Wzór oświadczenia znajduje się na stronie głównej sklepu.

4. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenie przed jego upływem na adres www.amatorskiewedliny.pl

5. W przypadku odstąpienia od umowy, Kupujący ma obowiązek zwrócić zakupiony towar nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy do sklepu www.amatorskiewedliny.pl

6. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

7. Zwrot zapłaconej ceny oraz wszelkich poniesionych w związku z zawarciem umowy kosztów zostanie dokonany niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy, przy czym Sprzedawca zastrzega sobie możliwość wstrzymania się ze zwrotem otrzymanych płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem.

8. Zwrot płatności otrzymanych od Klienta dokonywany jest przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, w przypadku przelewu, Klient proszony jest o podanie numeru konta bankowego.